لایروبی چاه

تاسیسات منصف ، با داشتن تجربه کافی در زمینه لایروبی چاه و تخلیه چاه و لجن کشی به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان در تهران میباشد.

معناومفهوم لایروبی

پس از تخلیه چاه، ازآب موجود بعضی از چاهها بدلیل ته نشین شدن  رسوبات و یا جامدات و چربی وسایر موارد باید عمل لایروبی در آنها بدلیل زیاد شدن عمر جاه و زودتر پر نشدن آن باید لایروبی صورت پذیرد  ولایه های آن از چاه بیرون در آورده شود را گویند.

تخلیه چاه ولایروبی یکی از مشاغلی است ، که امروزه افراد و شرکتهای متعدد در بسیاری از شهرها وجاهای دیگر در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، و  پیدایش تخلیه چاه ولایروبی را بگوییم از زمانی که شهرها بزرگتر وگسترده تر شدند نحوه دفع فاضلاب یکی از مشغله های فکری بشر شد چون دیگر همانند گذشته هر شخص نمی توانست خودش با گرفتن و اجرت دادن به کارگر تخلیه چاه ولایروبی را انجام ونظارت داشته باشد طبیعی بود که بشر برای این معضل زیست محیطی انجام دهد پس از این فرصت بوجود آمده افرادی که توانایی انجام این شغل ,تخلیه چاه ولایروبی را داشتند. استفاده کرده و با زدن آگهی در روی دیوارها و کارهای دیگر و امروزه بازدن آگهی در روزنامه ها و زدن سایت تبلیغاتی وانحاء مختلف مشغول به فعالیت وان را منبع درآمدی برای خود قرار دادند، اما از آنجایی که بشر همواره در پی نوآوری و تجدد بود سیستم دفع فاضلاب را بصورت نوین که امروزه ازطریق اگو در شهرهای بزرگ وپر جمعیت صورت می پذیرد را در دستور کار شهرداریها و سازمانهای مربوطه قرار دادند اما با وجود این در مناطقی که این امکان وجود ندارد هنوز در بسیاری از شهرها تخلیه چاه ولایروبی توسط شرکتها انجام میشود در تخلیه چاه و لایروبی اغلب کارگرها و مقنی های وارد وکارآزموده  که متشکل از چندین نفر هستند و به شیوه ای که یک یا دو نفر مقنی در درون چاه ویک یا دو نفر چرخ کش وامروزه استفاده از بالابر برقی  وچند نفر کارگر دیگر برای حمل لایه وجامدات دیگر به ماشین حمل لایروبی , پس از عمل تخلیه چاه , فعالیت می کنند عمل تخلیه چاه نیز توسط دستگاههای برقی امروزی به داخل تانکر حمل فاضلاب , و یا به محلی که امکان روان شدن آن بدور از مزاحمت ومسایل زیست محیطی باشد صورت می پذیرد عمل تخلی چاه ولایروبی به چند روش صورت می گیرد که عبارتند از :۱-تخلیه چاه ولایروبی توسط پمپ تک فاز ۲-تخلیه چاه ولایروبی توسط پمپ سه فاز ۳-تخلیه چاه ولایروبی توسط مکنده , که با موتور تانکر حمل فاضلاب کار می کند که در این سه مورد همه فاضلاب باشیلنگ{وکوبلینگها که شیلنگها را به هم متصل می کند}به درون تانکر یا فضای بیرون هدایت می شود .

یکی از کار های لازم در هر ساختمان و مجتمعی پس از گذشت چند ماه و یا چند سال عمل تخلیه چاه و لایروبی می باشد که پس از پر شدن چاه حتما باید عمل تخلیه چاه صورت پذیرد. پرشدن چاه به چند عامل بستگی دارد.  یکی از مهمترین عوامل آن بسته به نوع خاک و یا به عبارت دقیقتر پوسته زمین در آن منطقه مربوط است. چون لایه های تشکیل دهنده خاک در هر منطقه ممکن است تفاوت هایی را داشته باشد , مثلا جنس خاک منطقه ای شل و یا سفت و یا پس از کندن چند متر مثلا ۵ متر ممکن است به لایه ای از ماسه بادی(گاها ۱متر یا ۲ یا بیشتر) بخورد و در متراژهای مختلف این امر اتفاق بیفتد که اگر اینگونه باشد تخلیه چاه ولایروبی ممکن است چندین سال طول بکشد و چاه پر نشود و عمل تخلیه چاه ولایروبی صورت نپذیرد, چون در اینگونه چاهها  آبکشی بدلیل داشتن ماسه بادی بهتر صورت می پذیرد و  لایه ها در ته چاه باقی می ماند. اما بعضی از چاهها بدلیل نداشتن ماسه بادی ویا خیلی سفت بودن بدیل نداشتن روزنه ای درخاک عمل آبکشی به کندی صورت می پذیرد ودیواره چاه با لایه ومواد چربی دیگر مسدود می شود و این امر نیاز به تخلیه چاه هر چند وقت یکبار را دارد .

از عوامل دیگر بدلیل بالا بودن سطح آب آن منطقه می باشد که نمی توان چاه را در متراژ بالا کند که باعث می شود هر چند وقت یکبار چاه پرشده وعمل تخلیه چاه ولایروبی صورت پذیرد. که در این مناطق بیشتر از سپتیک(کندن زمین بصورت مربع یا گاها مستطیل شکل در ارتفاع یک تا تقریبا سه متر را سپتیک گویند) استفاذه می کنند.

از علتهای دیگر کندن چاه فاضلاب با دهانه کوچک ومتراژ کم آن است ویا ریزش چاه که باید دراین صورت حتما کول گذاری صورت پذیرد که شرکت تخلیه چاه ولایروبی,لوله بازکنی , با نیروهای مجرب این کار را به سهولت برای شما همشهریان محترم و گرامی انجام می دهد.

از جمله علتهای مهم پر شدن چاههای رستورانها, هتلها,تالارها بدلیل داشتن چربی زیاد است که باعث می شود دیواره چاه را پوشانده و عمل آبکشی بدلیل مسدود شدن صورت نپذیرد چون در اینگونه اماکن آشپزی زیاد صورت می پذیرد چربی زیاد تولید می شود.

از موارد دیگر در زود پر شدن چاهها پس از یک بار پر شدن, لایروبی و کف تراشی نکردن چاه است. شرکت تخلیه چاه ولایروبی و لوله باز کنی تاسیسات منصف، با بهره گیری از نیروهای توانمند برای تخلیه چاه و لایروبی وکف تراشی آن در خدمت شما است.   گاها بدلیل نزدیک بودن دوتا چاه در نزدیکی هم می تواند عامل مهم دیگری در زود تر پر شدن چاه باشد بدین طریق که پس از تخلیه چاه ولایروبی آن ممکن است این امر اتفاق بیفتد ومشتری از شرکتی که کار تخلیه چاه ولایروبی را انجام داده شاکی باشد وشرکت ی که کار تخلیه چاه ولایروبیرا انجام داده مقصر نباشد نکته ای که در اینجا باید ذکر ودلیل پر شدن چاه را پس از تخلیه چاه ولایروبی گفت این است که اکر دو ته چاه یا بیشتر در مجاورت هم قرار بگیرند چون زمینی راکه در آن محل کنده شده ممکن است دارای لایه های مختلفی چون ماسه بادی باشد و چون ماسه بادی آبکش میباشد اب را از چاهی به چاه دیگر که در مجاورت آن چاهی که تخلیه چاه ولایروبی صورت گرفته انتقال داده وآن چاه دوباره زود پر شود واکر ارتفاع میله چاهی که عمل تخلیه چاه ولایروبی در آن صورت گرفته باشد بیشتر باشد این امر بیشتر مشهودتر است وعلتها وعوامل دیگر…

لایروبی چاه در تهران، و لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران شاید این برای خیلی از افراد نا آشنا باشد و یا شاید،لایروبی چاه یعنی ممانعت از ایجاد چاه، وقتی چاهی پر میشود وکشش اولیه خود را به علت وارد شدن مواد چربی زا،مو و…ازدست میدهد این شرکت آماده است تا چاه شما را دوباره احیا کند لایروبی چاه توسط مقنی انجام میگیرد

به این صورت که مواد چربی زا و… را از داخل چاه به بیرون منتقل کرده و توسط نیسان و یا ماشین بزرگ به بیرون از شهر انتقال داده میشود.قیمت لایروبی بر اساس مقدار لجنی است که از چاه به بیرون انتقال داده میشود.

چه زمانی احتیاج به لایروبی چاه داریم

پرشدن چاه نشونه هایی دارد که، برای نمونه، بوی گند فاضلاب، باز نشدن چاه توالت، بالا اومدن آب توالت، و گرفتگی توالت و در زمین های غیرماسه ای، نداشتن کشش آب میتواند از نشونه های پر شدن چاه باشه معمولا در بیشتر خونه ها و ساختمون ها چاه های فاضلاب بصورت جذبی هستند. چاه های جذبی بیشتر در زمین هایی هستن که خاک اونا میتونه فاضلاب رو دفع کنه. یک چاه استاندارد باید بتونه آب و فاضلاب درون خودش جذب کنه. اگر چاه استاندارد نباشه یا زمینی که در اون چاه زده شده خاکش مرغوب نباشه، چاه زودتر از زمان عادی پر شده و نیاز به تخلیه و لایروبی داره.

لایروبی چاه فاضلاب

لایروبی چاه به معنای تراشیدن لایه های سیراب شده خاک است ،در نهایت باعث می شود چاه قدرت جذب اولیه خود را مجددا پیدا کند و زود به زود پر نشود. پرشدن چاه و تخلیه های مکرر چاه یکی از مشکلات اساسی بسیاری از ساختمان هاست . تخلیه همیشه لازم است صورت بگیرد زیرا عدم تخلیه چاه میتواند جبران ناپذیری ایجاد کند و حتی باعث ریزش کلی ساختمان شود اما نکته مهم این هست که پر شدن چاه و نیاز به تخلیه نباید در مدت زمان کم و پیاپی اتفاق بیفتد به گونه ای که ساکنین ساختمان را به  دردسر بیاندازد.

اهمیت لایروبی چاه

لایروبی چاه به این  مفهوم هست ،لایروبی چاه به مفهوم تراشیدن قسمت های زاعد و سیراب شده دیواره چاه میباشد ،باعث می شود قدرت جذب چاه فاضلاب مجددا در دیواره های چاه افزایش پیدا کند که این امر مهمترین عامل در کاهش سرعت پرشدن چاه فاضلاب است. اگر احساس میکنید چاه فاضلاب ساختمان شما خیلی زودتر از ان چیزی که باید ،پر می شود پیشنهاد می شود به جای دوبار تخلیه متوالی ،پس از یک بار تخلیه چاه ،یک لایروبی از چاه انجام شود که قطعا در روند دیرتر پر شدن چاه بسیار موثر و محسوس خواهد بود .

توسط |۱۳۹۷/۹/۱۷ ۱۱:۱۰:۴۲آذر ۱۷ام, ۱۳۹۷|خدمات|
Call Now Buttonتماس با لوله بازکنی کلیک کنید